Przejdź do treści
Banner

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy zawiera informacje i ciekawostki związane z wolontariatem i jego organizacją. W poszczególnych artykułach zamieszamy przydane informacje dla wolontariuszy oraz organizatorów wolontariatu, poruszamy kwestie formalne, ale także przedstawiamy praktyczną wiedzę, która może się przydać zarówno początkującym, jak i doświadczonym wolontariuszom. Zachęcamy do czytania i korzystania!

Zastanów się, ile masz czasu. Wiemy, że życie pędzi, a czasu nie da się rozciągnąć. Dlatego zachęcamy Cię do przeanalizowania swojego kalendarza i zastanowienia się, ile swojego czasu w tygodniu, w miesiącu chcesz poświęcić na wolontariat.

Zanim zaprosisz wolontariuszy, sprawdź, czy możesz. Przywilej współpracy z wolontariuszami jest zarezerwowany dla konkretnych podmiotów. Ich listę znajdziesz w art.

Aspekty formalne dla organizatora wolontariatu

Zasady współpracy organizatora wolontariatu oraz wolontariusza reguluje Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dn. 24.04.2003 r. Poniżej zamieszczamy zagadnienia, które są podstawą udanej współpracy.

Poniżej Regulamin Konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu" 2020 wraz z wymaganymi załącznikami.

Decydując się na rozpoczęcie wolontariatu, warto poznać różne jego formy i rodzaje. Przedstawiamy najczęściej spotykane hasła opisujące obszary, w których rozwija się wolontariat, oraz miejsca, gdzie tworzy się warunki współpracy dla wolontariuszy.

Umowa cywilonoprawna, która reguluje współpracę pomiędzy korzystającym a wolontariuszem nazywana jest zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie POROZUMIENIEM.

Jakim ubezpieczeniom podlega wolontariusz?

UBEZPIECZENIE OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW (NNW)

Zanim rozpoczniesz współpracę z wolontariuszami

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wolontariatu

Czy osoba niepełnoletnia może być wolontariuszem?