Wrocławskie Oblicza Wolontariatu - konkurs dla wrocławskich wolontariuszy

materiały własne

W pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu” przyjęliśmy zgłoszenia pełnoletnich wolontariuszy, działających na terenie Wrocławia i na rzecz jego mieszkańców. Nominacje w dwóch kategoriach – indywidualnej i grupowej (dla min. 3 osób) – zgłosiły wrocławskie instytucje i organizacje pozarządowe oraz pracodawcy. 

Celem konkursu jest promowanie wolontariatu w naszym mieście. Organizatorzy chcą w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dobrowolnie i bezpłatnie podejmują działania pomocowe na rzecz innych osób potrzebujących wsparcia, angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym i dzielą się swoimi umiejętnościami, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców.

„Chcemy w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dzieląc się sobą, swoim czasem i umiejętnościami niosą pomoc osobom potrzebującym wsparcia, z zapałem angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców” – mówi Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów konkursu odbędzie się 19 marca 2018 r. w Centerum Kongresowym. 

Regulamin konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"
Harmonogram konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu"

Organizatorem konkursu "Wrocławskie Oblicza Wolontariatu" jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.